Publikacje: 2022

Upadłość konsumencka 2023

2022-12-28 09:39:29

Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym umożliwiającym uzyskanie oddłużenia nie tylko konsumentom, ale także niektórym przedsiębiorcom. Nowelizacja Prawa upadłościowego znacznie uprościła całą procedurę, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest ogłosić upadłość konsumencką w 2023 r. Czym dokładnie jest upadłość, jakie korzyści daje ogłoszenie upadłości i jak ją ogłosić? 

Upadłość konsumencka kierowcy zawodowego

2022-12-23 23:50:02

Zmiany w obliczaniu wynagrodzeń kierowców w wielu wypadkach przyczyniły się do nawarstwienia się problemów finansowych. Doprowadziły one m.in. do zmian w zakresie zajęć komorniczych. Dodatkowo branża transportowa mocno ucierpiała w ostatnich latach ze względu na niezależne od branży okoliczności. Rozwiązaniem problemów finansowych kierowców zawodowych jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Niewypłacalność w branży piekarniczej - upadłość piekarni

2022-12-19 15:29:37

Wzrost kosztów produkcji pieczywa sprawia, że nawet piekarnie od lat obecne na rynku popadają w problemy finansowe. Inflacja i rosnące ceny energii oraz gazu dotykają w szczególności lokalne, małe piekarnie. W obliczu braku dochodów i nawarstwiającego się zadłużenia przedsiębiorcy z branży piekarniczej powinni rozważyć ogłoszenie upadłości piekarni. Co zyska właściciel piekarni ogłaszając upadłość konsumencką?

Niewypłacalność franczyzobiorcy - upadłość konsumencka ajenta sklepu

2022-12-14 08:00:05

Prowadzenie sklepu na zasadach ajencji lub franczyzy często wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Współpraca nie zawsze jednak układa się po myśli ajenta, co może się przyczynić m.in. do powstania zadłużenia. Czy w przypadku powstania zaległości ajent sklepu może ogłosić upadłość?

Niewypłacalność w branży hotelarskiej – upadłość hotelu i pensjonatu

2022-12-09 09:36:06

Ostatnie lata przyniosły branży hotelarskiej wiele problemów. Ograniczenia pandemiczne, rosnąca inflacja i podwyżki cen energii to tylko niektóre czynniki wpływające na sytuację finansową przedsiębiorców. Prowadzenie hotelu i pensjonatu staje się obecnie bardzo trudne, gdyż koszty związane z utrzymaniem działalności niejednokrotnie przekraczają osiągane dochody. Czy w przypadku niewypłacalności właściciel hotelu lub pensjonatu może ogłosić upadłość?

Upadłość konsumencka z powodu wzrostu kosztów życia

2022-12-02 08:33:45

Wzrost kosztów życia w Polsce powoduje, iż wiele gospodarstw domowych traci stabilność finansową. Trudności w regulowaniu zobowiązań mogą prowadzić do nawarstwienia się długu, co z kolei może prowadzić do braku możliwości jego spłaty. Dzięki upadłości konsumenckiej dłużnicy mogą liczyć na umorzenie zadłużenia. Czy dłużnik może więc ogłosić upadłość konsumencką z powodu wzrostu kosztów życia czy inflacji?

Upadłość firmy z powodu wzrostu cen energii

2022-11-21 09:08:24

Zauważalny w ostatnich miesiącach ogromny wzrost cen energii dotyka w szczególności przedsiębiorców. Koszty utrzymania prowadzonej działalności pochłaniają znaczną część przychodu, a w wielu wypadkach przyczyniają się do powstania nadmiernego zadłużenia. W konsekwencji taka sytuacja może doprowadzić do niewypłacalności firmy z powodu wzrostu cen energii. Wówczas przedsiębiorcy powinni rozważyć ogłoszenie upadłości firmy, co doprowadzi do uzyskania tzw. oddłużenia. 

Upadłość firmy gastronomicznej – niewypłacalność restauracji, baru i kawiarni

2022-11-07 11:56:12

Funkcjonowanie na granicy niewypłacalności z powodu braku dochodów oraz ogromnych kosztów związanych z utrzymaniem lokalu to niestety obecnie codzienność wielu przedsiębiorców. Ograniczenia pandemiczne, rosnąca inflacja oraz wzrost cen energii sprawiły, że wiele firm w branży gastronomicznej popadło w problemy finansowe. W obliczu narastającego zadłużenia przedsiębiorcy powinni rozważyć ogłoszenie upadłości firmy gastronomicznej, która pozwoli im na uzyskanie oddłużenia.

Upadłość konsumencka a depresja

2022-10-24 09:13:24

Narastające zadłużenie, zajęcia komornicze oraz wizyty przedstawicieli windykacji wiążą się z ogromnym stresem dłużnika oraz jego rodziny. Problemy finansowe poza utratą poczucia bezpieczeństwa  mogą przyczynić się do problemów z emocjami. To z kolei może rodzić ryzyko zachorowania na depresję. Dłużnicy zadają sobie wówczas pytanie, jak wygląda ogłoszenie upadłości w związku z rozwinięciem się choroby? Czy możliwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej z powodu depresji?

Upadłość firmy budowlanej

2022-10-19 12:32:01

Pandemia, inflacja i wciąż rosnące ceny materiałów budowlanych oraz energii sprawiają, że koszty budowy czy remontu drastycznie wzrosły w ostatnich latach. Do tego dochodzi także niedobór pracowników w branży budowlanej, co przekłada się na czas realizacji prac, a to z kolei oddziałuje na sytuację finansową wielu przedsiębiorców. W obliczu niewypłacalności firmy  należy pamiętać o tym, że jednym z rozwiązań jest ogłoszenie upadłości. Jak więc ogłosić upadłość firmy budowlanej?

Długi przez wyłudzenie – czy mogę ogłosić upadłość konsumencką?

2022-09-16 13:12:59

Próby wyłudzenia nie tylko pieniędzy ale i danych osobowych są tak różnorodne, że często nawet osoby bardzo ostrożne stają się ofiarami oszustów. Pojawiają się nowe metody, wykorzystujące obecną technologię oraz nieuwagę poszkodowanych. Często skutkiem doznanego oszustwa jest powstanie zadłużenia, np. w postaci kredytu pobranego na dane poszkodowanego bez jego wiedzy. Czy jeśli stałem się ofiarą oszustwa i wpadłem w długi przez wyłudzenie to mogę ogłosić upadłość konsumencką?  

Upadłość konsumencka z powodu wzrostu raty kredytu

2022-08-09 14:18:27

Wzrost rat kredytu to problem niejednego gospodarstwa domowego. Rosną nie tylko raty kredytów hipotecznych, ale również raty kredytów konsumenckich. Konsumenci muszą się również liczyć się z rosnącymi kosztami utrzymania, związanymi z pędzącą inflacją. Czynniki te mocno wpływają na budżet domowy, a nawet sprawiają, że kredytobiorcy popadają w niewypłacalność. Czy kredytobiorca może więc ogłosić upadłość konsumencką z powodu wzrostu raty kredytu?

Jak wygląda życie po ogłoszeniu upadłości?

2022-06-27 18:40:15

Nasi Klienci często zastanawiają się, jak będzie wyglądać ich życie po upadłości konsumenckiej. Przede wszystkim należy wskazać, że tuż po ogłoszeniu upadłości toczy się jeszcze właściwe postępowanie upadłościowe, a następnie etap po którym dłużnik zyskuje oddłużenie. Jednak jeszcze w trakcie postępowania zmienia się sytuacja osobista dłużnika. Jak więc wygląda życie po upadłości konsumenckiej?

Historie ludzi, którzy ogłosili upadłość

2022-06-14 19:27:36

Nasi Klienci to osoby, które niejednokrotnie latami borykały się ze spiralą zadłużenia oraz egzekucjami komorniczymi. Ich zadłużenie nie malało, odsetki narastały, a sytuacja finansowa się nie polepszała. Przyczyny zadłużenia były różne – nagła choroba, wieloletnie leczenie czy uzależnienie. Dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej zyskali możliwość rozpoczęcia nowego etapu, bez zadłużenia. Przedstawiamy Państwu kilka najbardziej poruszających historii ludzi, którzy z naszą pomocą ogłosili upadłość konsumencką.

Odszkodowanie za zakażenie sepsą w szpitalu

2022-05-26 21:21:54

Wielokrotnie słyszy się, że pobyt w szpitalu oraz leczenie wydłużyło się ze względu na pojawienie się zakażenia. Zakażenie gronkowcem, a także sepsą stanowi poważne zagrożenie dla życia pacjenta, wiąże się z długim leczeniem i często bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Warto wiec pamiętać, że poszkodowani wskutek zakażenia mogą otrzymać odszkodowanie. Jak uzyskać odszkodowanie za zakażenie sepsą w szpitalu?

Archiwum

Tagi

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń