Sprawy odszkodowawcze

Jaki jest termin na uzyskanie odszkodowania z tytułu wypadku drogowego?

W większości przypadków termin na uzyskanie odszkodowania wynikający z umów ubezpieczenia OC, AC, bądź innych wynosi 3 lata.

Jak wysokie może być moje odszkodowanie?

Kwota odszkodowania lub zadośćuczynienia jest zależna od rozmiarów powstałej szkody. Co do zasady w przypadku szkód majątkowych wysokość odszkodowania winna być co najmniej równa kosztom naprawienia szkody i innym poniesionym kosztom spowodowanym powstaniem szkody jak np. koszt samochodu zastępczego. W przypadku szkód na osobie odszkodowanie winno być równe wszelkim poniesionym kosztom leczenia (również prywatnego) jak również powinno obejmować zadośćuczynienie za doznane cierpienia i krzywdę.

Czy to prawda, że ubezpieczyciele zaniżają wysokość odszkodowania?

Niestety na podstawie własnego doświadczenia jak i relacji osób poszkodowanych często spotykamy i słyszymy o sytuacjach, w których należne odszkodowania były zbyt niskie bądź nie obejmowały wszystkich składowych. W takich sytuacjach jako Kancelaria świadczymy pomoc w celu uzyskania odszkodowania lub zadośćuczynienia w należnej wysokości.

 

Czy powinienem podpisać ugodę z ubezpieczycielem?

Kwestia ugody z ubezpieczycielem jest bardzo istotna, stąd nie należy zawierać ugód bez wcześniejszej weryfikacji czy proponowana kwota ugody jest odpowiednia. Podpisanie ugody opiewającej na zaniżoną kwotę odszkodowania jest pułapką dla poszkodowanych ponieważ jej zawarcie najczęściej uniemożliwia późniejsze dochodzenie rzeczywistej i odpowiedniej kwoty odszkodowania.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń