Odszkodowania za błędy medyczne Tychy

Kiedy lekarz popełnia błąd medyczny Tychy?

Lekarz prowadzący leczenie popełnia błąd medyczny wtedy, gdy działania związane z leczeniem są podejmowane wbrew obecnej wiedzy medycznej oraz niezgodnie z praktyką lekarską. Wskutek błędu medycznego u pacjenta następuje pogorszenie stanu zdrowia. Poszkodowany powinien wówczas pamiętać, że lekarz ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą, a więc za doznany błąd pacjent może ubiegać się o odszkodowanie.

Błąd medyczny Tychy – jak uzyskać odszkodowanie?

Aby uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny należy przede wszystkim ustalić, czy do błędu rzeczywiście doszło. W tym celu poszkodowany powinien zgromadzić kompletną dokumentację medyczną. Ponadto warto skorzystać z porady specjalistów, którzy przeanalizują sprawę i wskażą możliwe rozwiązania. Następnie swoje roszczenie należy skierować od podmiotu odpowiedzialnego za szkodę na drodze pozasądowej (np. szpitala). W razie odmowy wypłaty odszkodowania poszkodowany może skierować swoje kroki na drogę sądową.

Odszkodowania za błędy medyczne Tychy

Kto wypłaci odszkodowanie za błąd medyczny?

Roszczenie o odszkodowanie za błąd medyczny najczęściej kierowane jest do placówki medycznej, w której zatrudniony jest lekarz popełniający błąd. Odpowiedzialność szpitala wynika z powierzenia wykonania czynności danej osobie (w tym wypadku lekarzowi) na własny rachunek. W praktyce więc to do szpitala kierowane będzie roszczenie. Samo odszkodowanie za błąd medyczny zostanie wypłacone przez ubezpieczyciela placówki.

Skorzystaj z pomocy naszej Kancelarii

Nasza Kancelaria skupia specjalistów z zakresu uzyskiwania odszkodowań, w szczególności zaś odszkodowań za błędy medyczne Tychy. Dzięki wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie fachowo ocenić sytuację Klienta, a także wskazać najkorzystniejsze dla niego rozwiązania. Korzystając z naszych usług możesz być pewien, że powierzasz swoją sprawę w dobre ręce.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń