Odszkodowania za błędy medyczne Rybnik

Błąd medyczny popełniony przez lekarza Rybnik

Popełnienie błędu medycznego Rybnik przez lekarza ma miejsce wtedy, gdy podejmuje on działania niezgodne z obecną wiedzą oraz praktyką lekarską, co skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia pacjenta. Błąd może zostać popełniony zarówno w trakcie leczenia, jak i już na etapie diagnozy. Należy także pamiętać, że również działania pozostałej części personelu medycznego (m.in. pielęgniarek, ratowników medycznych) mogą prowadzić do doznania przez pacjenta błędu medycznego.

O co może ubiegać się osoba poszkodowana wskutek błędu medycznego?

Pacjent doznający błędu medycznego może przede wszystkim ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania. Dzięki temu poszkodowany może uzyskać zwrot poniesionych kosztów leczenia, zwrot utraconych korzyści (np. zarobków), a także zwrot kosztów rehabilitacji oraz innych uzasadnionych wydatków. Ponadto w razie niezdolności do pracy czy zwiększenia się potrzeb finansowych pacjent może uzyskać rentę. Dodatkowo w związku z doznanymi cierpieniami oraz krzywdą poszkodowany może żądać wypłaty zadośćuczynienia.

Odszkodowania za błędy medyczne Rybnik

 

Jak wygląda procedura uzyskania odszkodowania za błąd medyczny?

Aby uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny Rybnik należy w pierwszej kolejności podjąć próby porozumienia z podmiotem odpowiedzialnym (np. szpitalem) na ścieżce pozasądowej. W razie odmowy wypłaty odszkodowania pozostaje droga sądowa inicjowana złożeniem pozwu. Jeszcze przed podjęciem dialogu z placówką warto skonsultować swoją sprawę z profesjonalistami, aby uzyskać kompleksową ocenę sytuacji.

Jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu odszkodowania za błąd medyczny Rybnik?

Nasza Kancelaria oferuje wsparcie profesjonalistów na każdym etapie postępowania – zarówno sądowym jak i pozasądowym. W pierwszej kolejności skupiamy się na ocenie sprawy w oparciu o analizę dokumentacji medycznej. W ramach tej oceny współpracujemy z lekarzami specjalistami. Następnie po prawno-medycznej analizie przedstawiamy realne możliwości działania na drodze pozasądowej i sądowej. Porozumienie z Klientem skutkuje podjęcie działań mających na celu uzyskanie odszkodowania. Stawiamy na indywidualne podejście do każdej sprawy.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń