Publikacje

Upadłość sklepu spożywczego – czy właściciel sklepu może ogłosić upadłość konsumencką?

2023-01-31 11:56:46

Problemy finansowe dotykają coraz więcej przedsiębiorców w branży spożywczej. Zadłużenie może być wynikiem różnych czynników, m.in. sytuacji gospodarczej czy wzrastającej konkurencji. Niewypłacalność sklepu spożywczego nie jest jednak sytuacją bez wyjścia. Rozwiązaniem problemów finansowych może być upadłość właściciela sklepu. Jak dokładnie wygląda upadłość sklepu spożywczego?

Na czym polega upadłość konsumencka?

2023-01-29 21:35:59

Upadłość konsumencka jest rozwiązaniem przewidzianym dla dłużników, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Postępowanie pozwala na uzyskanie oddłużenia i powrót do życia bez długów. Osoby szukające rozwiązania swoich problemów z długami pytają – czym jest i na czym polega upadłość konsumencka?

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

2023-01-25 09:43:59

Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że coraz więcej osób boryka się z problemami finansowymi. I choć przyczyny zadłużenia mogą być różne, to dla wielu właściwym rozwiązaniem będzie ogłoszenie upadłości konsumenckiej. To postępowanie sądowe pozwala na umorzenie długów zarówno konsumentów jak i przedsiębiorców. Pozostaje więc pytanie – jak ogłosić upadłość konsumencką?

Niewypłacalność cukierni a upadłość konsumencka właściciela cukierni

2023-01-24 09:12:56

Spadek obrotów czy nawarstwiające się zadłużenie z trudniejszego biznesowo okresu to częste przyczyny niewypłacalności cukierni. Właściciele lokali borykający się z zadłużeniem powinni rozważyć ogłoszenie upadłości cukierni. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne oddłużenie i nie blokuje możliwości prowadzenia biznesu w przyszłości. Jak poradzić sobie z niewypłacalnością cukierni i jak wygląda upadłość konsumencka właściciela cukierni?

Co to jest upadłość konsumencka?

2023-01-23 08:35:41

Rosnące koszty życia, wzrastające raty kredytów i inflacja sprawiają, że coraz więcej osób popada w problemy z zadłużeniem. Szukając wyjścia z trudnej sytuacji finansowej dłużnik może natknąć się na rozwiązanie, jakim jest upadłość konsumencka. Co to jest upadłość konsumencka i jak pomaga w walce z zadłużeniem?

Upadłość salonu fryzjerskiego

2023-01-20 09:14:59

Prowadzenie zakładu fryzjerskiego w ostatnich kilku latach wiązało się ze stawieniem czoła wielu problemom. Kilkukrotne zamknięcie sektora fryzjerskiego, rosnące ceny i niższe dochody sprawiają, że fryzjerzy popadają w niewypłacalność. Regulacje Prawa upadłościowego pozwalają jednak na uzyskanie oddłużenia poprzez ogłoszenie upadłości salonu fryzjerskiego. Kiedy właściciel salonu może ogłosić upadłość konsumencką i uzyskać umorzenie zobowiązań?

Upadłość konsumencka koszty - ile kosztuje upadłość konsumencka?

2023-01-17 19:59:11

Osoby zadłużone rozważające ogłoszenie upadłości konsumenckiej to osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Nie bez znaczenia pozostaje więc dla nich kwestia wydatków, z jakimi wiąże się upadłość. Z jakimi wydatkami musi liczyć się upadły i ile kosztuje upadłość konsumencka?

Niewypłacalność restauracji – upadłość konsumencka właściciela restauracji

2023-01-04 09:03:17

Prowadzenie restauracji w ostatnich latach wiązało się ze stawieniem czoła wielu różnym problemom. Część lokali znacznie ucierpiało finansowo w związku z sytuacją gospodarczą, co przełożyło się na wzrost niewypłacalnych restauracji. Obecnie przepisy prawa umożliwiają właścicielom restauracji na uzyskanie oddłużenia poprzez ogłoszenie upadłości. Jak więc wygląda ogłoszenie upadłości konsumenckiej właściciela restauracji?

Upadłość konsumencka 2023

2022-12-28 09:39:29

Upadłość konsumencka jest postępowaniem sądowym umożliwiającym uzyskanie oddłużenia nie tylko konsumentom, ale także niektórym przedsiębiorcom. Nowelizacja Prawa upadłościowego znacznie uprościła całą procedurę, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest ogłosić upadłość konsumencką w 2023 r. Czym dokładnie jest upadłość, jakie korzyści daje ogłoszenie upadłości i jak ją ogłosić? 

Upadłość konsumencka kierowcy zawodowego

2022-12-23 23:50:02

Zmiany w obliczaniu wynagrodzeń kierowców w wielu wypadkach przyczyniły się do nawarstwienia się problemów finansowych. Doprowadziły one m.in. do zmian w zakresie zajęć komorniczych. Dodatkowo branża transportowa mocno ucierpiała w ostatnich latach ze względu na niezależne od branży okoliczności. Rozwiązaniem problemów finansowych kierowców zawodowych jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Niewypłacalność w branży piekarniczej - upadłość piekarni

2022-12-19 15:29:37

Wzrost kosztów produkcji pieczywa sprawia, że nawet piekarnie od lat obecne na rynku popadają w problemy finansowe. Inflacja i rosnące ceny energii oraz gazu dotykają w szczególności lokalne, małe piekarnie. W obliczu braku dochodów i nawarstwiającego się zadłużenia przedsiębiorcy z branży piekarniczej powinni rozważyć ogłoszenie upadłości piekarni. Co zyska właściciel piekarni ogłaszając upadłość konsumencką?

Niewypłacalność franczyzobiorcy - upadłość konsumencka ajenta sklepu

2022-12-14 08:00:05

Prowadzenie sklepu na zasadach ajencji lub franczyzy często wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej. Współpraca nie zawsze jednak układa się po myśli ajenta, co może się przyczynić m.in. do powstania zadłużenia. Czy w przypadku powstania zaległości ajent sklepu może ogłosić upadłość?

Niewypłacalność w branży hotelarskiej – upadłość hotelu i pensjonatu

2022-12-09 09:36:06

Ostatnie lata przyniosły branży hotelarskiej wiele problemów. Ograniczenia pandemiczne, rosnąca inflacja i podwyżki cen energii to tylko niektóre czynniki wpływające na sytuację finansową przedsiębiorców. Prowadzenie hotelu i pensjonatu staje się obecnie bardzo trudne, gdyż koszty związane z utrzymaniem działalności niejednokrotnie przekraczają osiągane dochody. Czy w przypadku niewypłacalności właściciel hotelu lub pensjonatu może ogłosić upadłość?

Upadłość konsumencka z powodu wzrostu kosztów życia

2022-12-02 08:33:45

Wzrost kosztów życia w Polsce powoduje, iż wiele gospodarstw domowych traci stabilność finansową. Trudności w regulowaniu zobowiązań mogą prowadzić do nawarstwienia się długu, co z kolei może prowadzić do braku możliwości jego spłaty. Dzięki upadłości konsumenckiej dłużnicy mogą liczyć na umorzenie zadłużenia. Czy dłużnik może więc ogłosić upadłość konsumencką z powodu wzrostu kosztów życia czy inflacji?

Upadłość firmy z powodu wzrostu cen energii

2022-11-21 09:08:24

Zauważalny w ostatnich miesiącach ogromny wzrost cen energii dotyka w szczególności przedsiębiorców. Koszty utrzymania prowadzonej działalności pochłaniają znaczną część przychodu, a w wielu wypadkach przyczyniają się do powstania nadmiernego zadłużenia. W konsekwencji taka sytuacja może doprowadzić do niewypłacalności firmy z powodu wzrostu cen energii. Wówczas przedsiębiorcy powinni rozważyć ogłoszenie upadłości firmy, co doprowadzi do uzyskania tzw. oddłużenia. 

Archiwum

Tagi

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń