Publikacje

Odszkodowanie z tytułu popełnionego błędu medycznego bądź zakażenia szpitalnego.

2020-07-08 17:08:24

Zdarza się, że podmiot leczniczy (Szpital, przychodnia, poradnia zdrowotna) udzielając świadczeń medycznych z różnych powodów doprowadzi do pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub nawet spowoduje zupełny rozstrój jego zdrowia. Należy zastanowić się wówczas, czy doszło do tak zwanego błędu medycznego, spowodowanego z winy lekarza lub innego personelu medycznego, za który podmiot ten ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą wobec pacjenta.

Samo pojęcie ,,błąd

Upadłość konsumencka z powodu choroby

2020-06-04 18:52:07

W życiu każdego z nas może dojść do wielu nieprzewidzianych zdarzeń, skutkujących problemami finansowymi. Wielu z nas zadaje sobie pytanie: popadłem w zadłużenie i co dalej? Sytuacja na rynku spowodowana epidemią koronawirusa, przestój gospodarczy, niewypłacalność kontrahentów to tylko niektóre przyczyny powstania niewypłacalności. Często również stan zdrowia powoduje pogorszenie naszej sytuacji finansowej. Niezależnie czy podupadliśmy na zdrowiu psychicznym, czy też spotkały nas innego typu problemy zdrowotne, choroba może być przesłanką do ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka z powodu utraty pracy

2020-05-13 18:39:01

W przypadku niewypłacalności, tj. braku możliwości spłaty swoich zobowiązań (np. kredytowych), warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z ogłoszenia upadłości konsumenckiej, która prowadzi do umorzenia całości lub części naszych długów.

Potrącenie pieszego - kiedy mogę uzyskać odszkodowanie?

2020-05-04 12:44:53

Zarówno zimą, kiedy jezdnia jest oblodzona, jak również latem kiedy słońce oślepia kierowców, często dochodzi do wypadków na drogach z udziałem pieszego. Nawet jeśli do wypadku doszło częściowo z uwagi na nieostrożność przechodzącego przez jezdnię, poszkodowany pieszy wciąż ma szansę na otrzymanie pieniędzy. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób otrzymać odszkodowanie za potrącenie przez samochód, tramwaj lub też za innego rodzaju wypadek na drodze.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!