Odszkodowania za błędy medyczne Kraków

Błąd lekarza Kraków – czy uzyskam odszkodowanie?

O popełnieniu błędu medycznego przez lekarza mówimy wtedy, gdy wskutek podjęcia przez niego działań niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną powoduje on zawinione pogorszenie stanu zdrowia pacjenta. Brak zastosowania odpowiedniego leczenia, błędna diagnoza czy nieprawidłowe przeprowadzenie zabiegu wiąże się z powstaniem szkody po stronie pacjenta, za którą należy mu się stosowne odszkodowanie.

Jakie działania podjąć by uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny?

Aby uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny Kraków należy przede wszystkim zgromadzić niezbędną dokumentację medyczną. Wówczas warto skierować się do profesjonalistów, którzy pomogą w prawno-medycznej ocenie danego zdarzenia oraz wskażą najkorzystniejsze rozwiązania. Następnie roszczenie o wypłatę odszkodowania należy zgłosić do placówki medycznej, w której popełniono błąd. W przypadku odmowy wypłaty przez szpital bądź jego ubezpieczyciela, należy podjąć kroki do uzyskania odszkodowania na drodze sądowej.

Odszkodowania za błędy medyczne Kraków

Składniki odszkodowania za błąd medyczny Kraków

  • zwrot kosztów leczenia – poszkodowany ma prawo do rekompensaty wydatków poniesionych wskutek konieczności podjęcia leczenia, rehabilitacji oraz rekonwalescencji, a także wszelkie inne uzasadnione koszty,
  • zwrot utraconych korzyści – to najczęściej dochód utracony wskutek przebywania na zwolnieniu lekarskim, ale również inne korzyści, jeśli poszkodowany udowodni, że nabyłby je gdyby nie doznał błędu medycznego,
  • zadośćuczynienie za doznaną krzywdę,
  • renta – gdy poszkodowany częściowo lub całkowicie traci zdolność do pracy lub jego potrzeby finansowe zwiększyły się wskutek błędu, może ubiegać się o przyznanie renty tymczasowej bądź wyrównawczej,
  • odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć – gdy osoba poszkodowana wskutek doznania błędu medycznego zmarła, jego bliscy mogą ubiegać się o wypłatę stosownego odszkodowania oraz zadośćuczynienia.

Nasza Kancelaria pomoże Ci uzyskać odszkodowanie

Jesteśmy zespołem specjalistów z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, w tym odszkodowań za błędy medyczne w Krakowie. Posiadamy wieloletnie doświadczenie pozwalające nam na skuteczne dochodzenie odszkodowań dla naszych Klientów. Zapewniamy reprezentację zarówno na etapie pozasądowym jak i sądowym na etapie wszystkich instancji.

 

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń