Odszkodowania za błędy medyczne Częstochowa

Kiedy mówimy o popełnieniu błędu medycznego Częstochowa?

Z popełnieniem błędu medycznego Częstochowa mamy do czynienia wtedy, gdy lekarz prowadzący leczenie podejmuje działania wbrew obecnej wiedzy medycznej, a wskutek tych działań pogarsza się stan zdrowia pacjenta. Wyróżnia się kilka rodzajów błędów medycznych, w tym m.in. błąd diagnostyczny, błąd operacyjny, błąd organizacyjny czy błąd techniczny. Popełnienie przez personel medyczny błędu skutkuje powstaniem po jego stronie odpowiedzialności odszkodowawczej.

Jakie są rodzaje błędów medycznych?

  • błąd diagnostyczny – do popełnienia błędu diagnostycznego dochodzi w momencie postawienia błędnej diagnozy, niewykonania odpowiednich badań bądź w trakcie błędnej interpretacji wyników badań,
  • błąd operacyjny – polega na zastosowaniu przez lekarza niewłaściwej metody zabiegu bądź też wykonaniu zabiegu pomimo istnienia u pacjenta przeciwwskazań do jego przeprowadzenia,
  • błąd organizacyjny – polega na niewłaściwym prowadzeniu dokumentacji medycznej, co w konsekwencji może prowadzić do zastosowania niewłaściwego leczenia,
  • błąd techniczny – polegają na wadliwej realizacji decyzji lekarza przez personel medyczny, ale również na błędach w trakcie prowadzonych zabiegów.

Odszkodowania za błędy medyczne Częstochowa

Jakie składniki odszkodowania przysługują poszkodowanemu wskutek błędu medycznego?

Osoba doznająca błędu medycznego Częstochowa może ubiegać się od placówki medycznej o stosowne odszkodowanie. W jego skład będzie wchodzić przede wszystkim zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem na skutek błędu. Będą to m.in. koszty rehabilitacji, wizyt lekarskich czy zakupionych leków. Ponadto poszkodowany może ubiegać się o zwrot utraconych korzyści (np. dochodu), a także zadośćuczynienie za doznane krzywdy oraz cierpienia fizyczne.

Nasza Kancelaria pomoże Ci uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny Częstochowa

Jako Kancelaria specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych, w tym również odszkodowań za błędy medyczne w Częstochowie. Oferujemy pomoc w postaci analizy prawno-medycznej, a także oceny możliwości działania. Zapewniamy reprezentację zarówno w działaniach pozasądowych jak i sądowych. Powierzając swoją sprawę w nasze ręce nasi Klienci mogą być pewni, że otrzymają indywidualne podejście oraz  profesjonalne wsparcie.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń