Zakres usług

Jako Kancelaria prowadzimy każdy rodzaj spraw, których przedmiotem są roszczenia odszkodowawcze. Kliknij zobacz więcej w celu ujrzenia opisu prowadzonych spraw.

Jako Kancelaria, która specjalizuje się w obsłudze spraw o przeprowadzenie upadłości konsumenckich, naszym klientom zapewniamy pomoc począwszy od wstępnej analizy sprawy po całkowite prawomocne umorzenie posiadanych długów.

Czym jest nakaz zapłaty?

Nakaz zapłaty wydany w postępowaniu upominawczym bądź nakazowym to jedna z najczęściej stosowanych form orzeczeń sądowych nakazujących dłużnikowi zapłatę określonej kwoty na rzecz powoda.

W momencie otrzymania nakazu zapłaty należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, mianowicie:

 • w momencie otrzymania nakazu zapłaty rozpoczyna bieg 14-dniowy termin na złożenie sprzeciwu od wydanego nakazu zapłaty,
 • brak złożenia sprzeciwu w ciągu wspomnianych 14 dni skutkuje uprawomocnieniem się nakazu zapłaty co w dalszej kolejności najczęściej prowadzi do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, czyli tzw. egzekucji komorniczej,
 • istnieją trzy rodzaje postępowań w toku których sąd może wydać nakaz zapłaty. Są to postępowania upominawcze, postepowania nakazowe a także elektroniczne postępowania upominawcze,

Nakaz zapłaty jest więc dla dłużnika bardzo niebezpieczny ponieważ w przypadku braku złożenia sprzeciwu od wydanego nakazu powód uzyskuje bardzo łatwą drogę do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, czyli tzw. komornika.

Jak postępować w przypadku otrzymania nakazu zapłaty?

 • W pierwszej kolejności należy zanotować datę doręczenia przesyłki z nakazem zapłaty, co pozwoli na obliczenie terminu do złożenia sprzeciwu,
 • Należy zapoznać się z treścią otrzymanego nakazu – sprawdzić kto jest powodem i z jakiego tytułu żąda zapłaty,
 • Następnie w oparciu o stosowne dowody i okoliczności sprawy należy sporządzić sprzeciw od nakazu zapłaty, który należy wnieść do sądu wydającego nakaz,

Jako Kancelaria, która specjalizuje się w świadczeniu pomocy na rzecz osób zadłużonych pomagamy także osobom, które otrzymały sądowy nakaz zapłaty. Zapewniamy kompleksowe prowadzenie sprawy jak również udzielamy indywidualnych porad prawnych.

Wielu spośród osób zadłużonych z trudem radzi sobie z regulowaniem posiadanego zadłużenia. Często prowadzi to do pogorszenia już i tak trudnej sytuacji finansowej poprzez powzięcie kolejnych pożyczek na spłatę poprzednich bądź na zwyczajne utrzymanie siebie i rodziny.
Jako Kancelaria niosąca pomoc osobom zadłużonym proponujemy inne a także korzystniejsze rozwiązania aniżeli sięganie po kolejne pożyczki, które tak naprawdę jeszcze bardziej powiększają posiadane zadłużenie i mogą powodować tzw. spirale zadłużenia.

Jak możemy pomóc w zmniejszeniu Twojego zadłużenia?

 • w oparciu o przepisy prawa znajdujemy rozwiązania, które pozwalają zmniejszyć m.in. comiesięczną wysokość rat pożyczkowych
 • doprowadzamy do umorzenia pozostałego do spłaty zadłużenia w przypadku, gdy warunki umowy   są niezgodne z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim bądź noszą znamiona wyzysku sprecyzowane w art. 388 kodeksu cywilnego
 • w imieniu dłużnika prowadzimy negocjacje ugodowe, które pozwalają uniknąć postępowania sądowego i egzekucyjnego
 • doradzamy w zakresie ochrony majątku, w tym nieruchomości,
 • radzimy jak należy postępować w kontakcie z windykacją telefoniczną bądź terenową

Jeśli dana osoba spłaciła swój kredyt przed czasem może żądać od kredytodawcy nie tylko proporcjonalnego zwrotu składki ubezpieczeniowej czy pomniejszenia odsetek. W takiej sytuacji należny jest także zwrot prowizji, którą ponieśliśmy poprzez zawarcie umowy.

Komu należny jest zwrot prowizji?

Zwrot prowizji jest należny w przypadku:

 • dokonania całkowitej lub częściowej spłaty kredytu konsumenckiego przed dniem zakończenia umowy,
 • kredytów i pożyczek zawartych po 1 stycznia 2012 roku,
 • kwota kredytu nie przekraczała 255 550 zł., chyba, że był to kredyt przeznaczony na remont mieszkania lub domu a jednocześnie nie był zabezpieczony hipoteką,

Jak należy uzyskać zwrot prowizji?

W celu dochodzenia należnego zwrotu prowizji należy skierować do kredytodawcy wezwanie do zapłaty w którym określa się termin zapłaty i kwotę należnego zwrotu prowizji. Wartość zwrotu prowizji oblicza się proporcjonalnie co do dnia w którym dokonaliśmy całkowitej lub częściowej spłaty kredytu. Niestety często okazuje się, że kredytodawcy nie są skorzy do spełnienia naszego żądania bądź nie zgadzają się z podanym przez nas wyliczeniem.

Ważne jest zatem by sprawę prowadziła wyspecjalizowana Kancelaria, która we właściwy sposób obliczy wartość zwrotu a w razie odmowy banku zapewni reprezentację sądową.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!