Sprzeciw od nakazu zapłaty

Czym jest nakaz zapłaty?

Nakaz zapłaty wydany w postępowaniu upominawczym bądź nakazowym to jedna z najczęściej stosowanych form orzeczeń sądowych nakazujących dłużnikowi zapłatę określonej kwoty na rzecz powoda.

W momencie otrzymania nakazu zapłaty należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, mianowicie:

  • w momencie otrzymania nakazu zapłaty rozpoczyna bieg 14-dniowy termin na złożenie sprzeciwu od wydanego nakazu zapłaty,
  • brak złożenia sprzeciwu w ciągu wspomnianych 14 dni skutkuje uprawomocnieniem się nakazu zapłaty co w dalszej kolejności najczęściej prowadzi do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, czyli tzw. egzekucji komorniczej,
  • istnieją trzy rodzaje postępowań w toku których sąd może wydać nakaz zapłaty. Są to postępowania upominawcze, postepowania nakazowe a także elektroniczne postępowania upominawcze,

Nakaz zapłaty jest więc dla dłużnika bardzo niebezpieczny ponieważ w przypadku braku złożenia sprzeciwu od wydanego nakazu powód uzyskuje bardzo łatwą drogę do wszczęcia postępowania egzekucyjnego, czyli tzw. komornika.

Jak postępować w przypadku otrzymania nakazu zapłaty?

  • W pierwszej kolejności należy zanotować datę doręczenia przesyłki z nakazem zapłaty, co pozwoli na obliczenie terminu do złożenia sprzeciwu,
  • Należy zapoznać się z treścią otrzymanego nakazu – sprawdzić kto jest powodem i z jakiego tytułu żąda zapłaty,
  • Następnie w oparciu o stosowne dowody i okoliczności sprawy należy sporządzić sprzeciw od nakazu zapłaty, który należy wnieść do sądu wydającego nakaz,

Jako Kancelaria, która specjalizuje się w świadczeniu pomocy na rzecz osób zadłużonych pomagamy także osobom, które otrzymały sądowy nakaz zapłaty. Zapewniamy kompleksowe prowadzenie sprawy jak również udzielamy indywidualnych porad prawnych.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń