Jak wyjść ze spirali długów

Życie z zadłużeniem nie jest łatwe. Często biorąc pierwszy kredyt czy pożyczkę nie przypuszczamy, że w przyszłości pojawią się trudności ze spłatą. Niestety często tak właśnie bywa - za sprawą różnych zdarzeń losowych jak np. utrata pracy, choroba czy też wpadnięcie w tzw. pętle zadłużenia. Dług często narasta, zdarza się, że tracimy kontrolę nad jego wysokością. Jako Kancelaria przypominamy, że wysokie zadłużenie nie jest sytuacją bez wyjścia. Rozwiązań jest kilka, najkorzystniej przedstawia się upadłość konsumencka. Czym jest upadłość, kto może z niej skorzystać i jak to zrobić?

Jak działa upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, które prowadzi do umorzenia posiadanego zadłużenia. Celem upadłości konsumenckiej jest oddłużenie osób, które nie potrafią poradzić sobie ze spłatą posiadanego zadłużenia.

Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Postępowanie upadłościowe rozpoczyna się od złożenia odpowiedniego wniosku o ogłoszenie upadłości. Wniosek ten musi zawierać wszystkie podstawowe informacje, czyli m.in. dane dłużnika, informacje o jego wierzycielach oraz wysokości zobowiązań. Odpowiednio sporządzony wniosek jest kluczowym elementem. Jeśli jest on nieprawidłowo wypełniony i posiada braki formalne, może zostać zwrócony wnioskodawcy bez rozpatrzenia przez sąd. Warto więc poświęcić mu odpowiednią ilość czasu lub zlecić jego wykonanie profesjonalnej Kancelarii.

Następnym krokiem po złożeniu wniosku jest oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku i wydanie postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Postanowienie o ogłoszeniu upadłości oznacza, że przechodzimy do właściwej części postępowania, która w efekcie prowadzi do umorzenia posiadanego zadłużenia.

Należy zaznaczyć, że do ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest wymagany majątek. W przypadku braku majątku sąd może postanowić o ustanowieniu planu spłaty, czyli harmonogramu, według którego dłużnik dokonuje spłat. Ważne jest to, że plan jest dostosowywany do możliwości dłużnika, czyli jego sytuacji finansowej. Plan spłaty często obejmuje spłatę jedynie części całej wierzytelności. Pozostałe zadłużenie jest umarzane po wykonaniu planu. W konsekwencji upadły spłaca tylko część swojego długu. Istnieje również możliwość, że z uwagi na brak możliwości zarobkowych zobowiązania zostaną umorzone bez ustalania planu spłaty.

Pomożemy Ci ogłosić upadłość konsumencką

Nasza Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw z zakresu upadłości konsumenckich. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu pomagamy naszym klientom na każdym etapie postępowania – od momentu przygotowywania wniosku aż po umorzenie długów. Zapewniamy indywidualne podejście do każdej prowadzonej sprawy oraz fachowe i kompleksowe wsparcie.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!