Zwrot prowizji bankowej

Jeśli dana osoba spłaciła swój kredyt przed czasem może żądać od kredytodawcy nie tylko proporcjonalnego zwrotu składki ubezpieczeniowej czy pomniejszenia odsetek. W takiej sytuacji należny jest także zwrot prowizji, którą ponieśliśmy poprzez zawarcie umowy.

Komu należny jest zwrot prowizji?

Zwrot prowizji jest należny w przypadku:

  • dokonania całkowitej lub częściowej spłaty kredytu konsumenckiego przed dniem zakończenia umowy,
  • kredytów i pożyczek zawartych po 1 stycznia 2012 roku,
  • kwota kredytu nie przekraczała 255 550 zł., chyba, że był to kredyt przeznaczony na remont mieszkania lub domu a jednocześnie nie był zabezpieczony hipoteką,

Jak należy uzyskać zwrot prowizji?

W celu dochodzenia należnego zwrotu prowizji należy skierować do kredytodawcy wezwanie do zapłaty w którym określa się termin zapłaty i kwotę należnego zwrotu prowizji. Wartość zwrotu prowizji oblicza się proporcjonalnie co do dnia w którym dokonaliśmy całkowitej lub częściowej spłaty kredytu. Niestety często okazuje się, że kredytodawcy nie są skorzy do spełnienia naszego żądania bądź nie zgadzają się z podanym przez nas wyliczeniem.

Ważne jest zatem by sprawę prowadziła wyspecjalizowana Kancelaria, która we właściwy sposób obliczy wartość zwrotu a w razie odmowy banku zapewni reprezentację sądową.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!