Czym jest upadłość konsumencka i kto może z niej skorzystać?

2019-07-09 12:51:52

Co daje upadłość konsumencka w kilku słowach

Podczas wielu rozmów odbytych z osobami rozważającymi ogłoszenie upadłości konsumenckiej można dostrzec, iż bardzo wielu często zadaje sobie pytanie co tak naprawdę zyskają dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Na ile ogłoszenie upadłości odmieni ich życie i jak to życie będzie wyglądało.

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest stosunkowo prosta – upadłość konsumencka umożliwia rozpoczęcie życia z czystym rachunkiem finansowym, bez ciążącej egzekucji komorniczej bądź administracyjnej, bez konieczności ciągłego myślenia o posiadanym zadłużeniu i o szukaniu kolejnych sposobów na przysłowiowe „wyjście z długów”.

Upadłość konsumencka – czy to dla mnie?

Udzielając powyższej odpowiedzi klientom najczęściej na twarzy klientów spotyka się zmieszanie i brak wiary w przekazane informacje. Sytuacja ta może się wydawać bardzo zaskakująca, ponieważ przekazane informacje są całkowicie zgodne z prawdą i często posiadanym doświadczeniem. Nieco zagłębiając się jednak w sytuacje dłużnika można łatwo wywnioskować, że przekazane korzyści płynące z upadłości konsumenckiej wobec sytuacji osobistej i życiowo-majątkowej klientów po prostu brzmiały tak dobrze, ze aż nierealnie.

Trudna sytuacja życiowa i majątkowa osób zadłużonych nie wynika jedynie z faktu samego zadłużenia. Osoby posiadające duże zadłużenie są bardzo często nękane i straszone przez firmy windykacyjne, bezpośrednich wierzycieli, często poddani są egzekucji i nader często są oni zwyczajnie wprowadzani w błąd co do posiadanych praw. Taka sytuacja -  co oczywiste – u większości powoduje poczucie beznadziejności i braku widoków na poprawę sytuacji.

Upadłość konsumencka umarza zobowiązania

Niniejszym jako Kancelaria chcemy jasno powiedzieć, że upadłość konsumencka, a mówiąc ściślej, upadłość konsumencka osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (firmy), pozwala niemalże na całkowite umorzenie posiadanych długów. Całkowitemu umorzeniu podlegają bowiem wszystkie zobowiązania publiczne i prywatne. Są to więc wszelkie umowy bankowe, pożyczkowe, opłaty abonamentowe, opłaty za media, zaległości podatkowe czy zobowiązania z prowadzonej działalności gospodarczej. Umorzeniu podlegają więc wszystkie długi, które nie dotyczą alimentów, zobowiązań wynikających z naprawienia szkody lub orzeczonych wyrokami karnymi.

Upadłość konsumencka to szansa

Poza umorzeniem posiadanych długów upadłość konsumencka nie ogranicza możliwości do podjęcia czy kontynuowania pracy a przede wszystkim już w czasie ogłoszenia upadłości zawieszeniu ulegają toczące się postępowania egzekucyjne wobec dłużnika. Z przeprowadzenia upadłości konsumenckiej płynie więc wiele korzyści pozwalających na całkowitą normalizacje życie pod kątem finansów.

Warto zaznaczyć, iż dotąd w Polsce z Upadłości konsumenckiej skorzystało już ponad 22 500 osób. Ci ludzie obecnie wiodą już swoje życie prywatne, w tym finansowe, nie musząc przejmować się ciążącym zadłużeniem, którego nie są w stanie jakkolwiek uregulować.

 
 

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!