Co daje upadłość baru i kto może ją ogłosić?

2023-02-22 13:26:22

Wśród niewypłacalnych przedsiębiorców nie brakuje właścicieli barów. W ostatnich latach zarówno bary, jak i inne lokale mierzą się ze sporymi podwyżkami kosztów prowadzenia działalności. Brak wystarczających dochodów powoduje powstawania zadłużenia i jego nawarstwienie. Sposobem na pozbycie się problemów z długami jest ogłoszenie upadłości baru. Co więc daje upadłość baru i kto może ją ogłosić?

Upadłość baru sposobem na niewypłacalność

Podstawowym celem postępowania upadłościowego jest oddłużenie upadłego. Dzięki temu już w trakcie postępowania dłużnik zyskuje ochronę przed wierzycielami, a postępowanie kończy się umorzeniem zobowiązań. Dlatego też ogłoszenie upadłości baru jest skutecznym sposobem na niewypłacalność właściciela. Postepowanie umożliwi dłużnikowi stabilizację sytuacji finansowej, nie będzie również przeszkodą w prowadzeniu działalności w przyszłości. W dobie podwyżek oraz pędzącej inflacji osoby posiadające trudności w realizowaniu zobowiązań powinny więc rozważyć ogłoszenie upadłości, by skutecznie rozwiązać swoje problemy finansowe.

Co daje upadłość baru?

Ogłoszenie upadłości baru ma przede wszystkim na celu oddłużenie właściciela. Warto jednak pamiętać, że upadłość właściciela baru niesie za sobą również szereg środków ochronnych. Już na początku postępowania sądowego dłużnik może liczyć na umorzenie prowadzonych wobec niego postępowań egzekucyjnych. Komornik nie będzie więc prowadzić dalszych działań w stosunku do dłużnika. Ponadto ochrona przewiduje także wstrzymanie naliczania odsetek. Dzięki temu od momentu ogłoszenia upadłości zadłużenie nie nawarstwia się. Co więcej, upadłość to sposób na pozbycie się windykatora. Nasze doświadczenie pokazuje, że przedstawiciele firm windykacyjnych nie pojawiają się z wizytami u upadłego, a liczne telefony milkną. Upadły może cieszyć się spokojem i skupić się na toczącym się postępowaniu.

co-daje-upadlosc-baru-i-kto-moze-ja-oglosic

Upadłość baru a upadłość konsumencka właściciela

Właściciel baru może ogłosić upadłość co do zasady w dwóch trybach. Upadłość na zasadach ogólnych to postępowanie przewidziane dla przedsiębiorców. Jednak dzięki nowelizacji Prawa upadłościowego w ostatnich latach możliwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej właściciela baru. Oznacza to, że przedsiębiorca może skorzystać z procedury przewidzianej dla osób nieprowadzących działalności.

Aby skorzystać z upadłości konsumenckiej dłużnik prowadzący działalność powinien spełnić warunki przewidziane dla konsumentów. W praktyce musi więc posiadać status osoby niewypłacalnej. Jeśli dłużnik nie posiada możliwości regulowania swoich zobowiązań pieniężnych, będzie mógł liczyć na pozytywne rozpatrzenie jego wniosku. Dodatkowo przedsiębiorca powinien dokonać jedynie wykreślenia działalności z rejestru. Wówczas będzie mógł starać się o uzyskanie oddłużenia i umorzenie zobowiązań, nawet tych powstałych w związku z prowadzeniem firmy.

Jak ogłosić upadłość właściciela baru?

Upadłość konsumencka właściciela baru to postepowanie, które rozpoczyna się złożeniem wniosku przez samego dłużnika. Przygotowania warto rozpocząć od szczegółowej analizy sytuacji właściciela baru. Zgromadzenie kompletu informacji i odpowiednich dokumentów pozwoli na odpowiednie przygotowanie wniosku i sprawne jego rozpatrzenie. Po ogłoszeniu upadłości baru zyska wspomnianą ochronę, a swoje działania rozpocznie syndyk. W trakcie postępowania istotna jest ocena przyczyn niewypłacalności dłużnika. Jeśli więc właściciel baru popadł w problemy finansowe z przyczyn niezależnych, np. w z powodu pędzącej inflacji czy sytuacji gospodarczej, będzie mógł liczyć na pozytywne zakończenie swojej sprawy. Przed złożeniem wniosku warto jednak skonsultować swoją sprawę z prawnikiem od upadłości, który pomoże w ocenie sytuacji dłużnika i wskaże właściwe rozwiązania.

co-daje-upadlosc-baru-i-kto-moze-ja-oglosic

Pomożemy Ci w ogłoszeniu upadłości baru

Nasza Kancelaria posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań upadłościowych. Nasi Klienci to zarówno konsumenci jak i przedsiębiorcy, którzy dzięki upadłości konsumenckiej uzyskali oddłużenie w postępowaniu sądowym. Jako profesjonaliści wspieramy naszych Klientów od momentu podjęcia decyzji o złożeniu wniosku aż do zakończenia postępowania.

 Umów się na konsultację i sprawdź, jakie korzyści przyniesie Ci ogłoszenie upadłości baru.

Kategorie

Archiwum

Tagi

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń