Upadłości konsumenckie

Jako Kancelaria, która specjalizuje się w obsłudze spraw o przeprowadzenie upadłości konsumenckich, naszym klientom zapewniamy pomoc począwszy od wstępnej bezpłatnej analizy sprawy po całkowite prawomocne umorzenie posiadanych długów.

Czym jest upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka, a mówiąc ściślej, upadłość osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej to instytucja prawa, która pozwala osobom niewypłacalnym na umorzenie posiadanych długów.

Kto może skorzystać z ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Wniosek o przeprowadzenie upadłości konsumenckiej może złożyć osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej (firmy). która nie jest w stanie samodzielnie spłacać posiadanego zadłużenia. Chodzi tu więc o dłużników, którzy nie prowadzą własnej „firmy”.  Ogłosić upadłość konsumencką mogą także byli przedsiębiorcy, jeśli od zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej wraz z wykreśleniem z właściwego rejestru upłynął rok. Nie ma przeszkód by umorzeniu uległy również długi związane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Co zyskam dzięki ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

Upadłość konsumencka pozwala przede wszystkich na rozpoczęcie życia bez długów, które wcześniej nie pozwalały na normalne funkcjonowanie. Osoba, która ogłosiła upadłość konsumencką może bez przeszkód podejmować pracę a jej wynagrodzenie nie będzie już potrącane przez komorników. Długi, które dłużnik posiadał do dnia ogłoszenia upadłości konsumenckiej w całości są umarzane postanowieniem sądu. 

Postępowanie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

  • Postępowanie o ogłoszenie upadłości konsumenckiej rozpoczyna się wraz z dniem złożenia wniosku przez dłużnika. Wniosek o upadłość konsumencką może zostać złożony przez dłużnika osobiście, bądź przez pełnomocnika.
  • Po wpłynięciu wniosku rozpoczyna się etap postępowania, który ma na celu dokonanie przez Sąd oceny w zakresie niewypłacalności a także w zakresie powodów, które doprowadziły do niekorzystnej sytuacji finansowej.
  • Sąd w toku oceny wniosku może zdecydować o przesłuchaniu dłużnika bądź dokonać oceny wniosku na posiedzeniu niejawnym, w ten czas nie ma konieczności stawiennictwa w sądzie.
  • Sąd po dokonaniu oceny wniosku i stwierdzeniu jego zasadności wydaje Postanowienie w którym ogłasza upadłość konsumencką.
  • Po wydaniu Postanowienie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej rozpoczyna się tzw. właściwe postępowanie upadłościowe, które ma na celu umorzenie posiadanych przez dłużnika długów.
  • Oceniając szanse na ogłoszenie upadłości konsumenckiej należy wziąć pod uwagę, że obecnie mamy do czynienia z ciągłą liberalizacją przepisów dot. upadłości konsumenckiej co powoduje coraz większą przychylność sądów oceniających wnioski.

Koszty złożenia wniosku o upadłość konsumencką

Do złożenia wniosku o upadłość konsumencką wymagana jest opłata podstawowa w wysokości 30 zł. Poza opłatą podstawową przepisy nie przewidują innych opłat, które musiałby uiścić dłużnik.

Jak skorzystać z pomocy w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej?

Nasza Kancelaria każdemu klientowi umożliwia bezpłatną wstępną analizę sprawy podczas której klient dowiaduje się czy jego sytuacja pozwala na przeprowadzenie postępowania upadłościowego. W razie uznania, że w omawianej sytuacji możliwe jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej, umożliwiamy poprowadzenie sprawy klienta aż do całkowitego zakończenia postępowania.

Inne sposoby na wyjście z trudnej sytuacji finansowej

Może się okazać, iż upadłość konsumencka nie zawsze będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dzieje się tak najczęściej w sytuacji, gdy dłużnik posiada majątek, którego wartość przewyższa wartość zadłużenia bądź posiadane zadłużenie jest stosunkowo niskie. W takim wypadku proponujemy pomoc w „zmniejszeniu” zadłużenia, czyli jego restrukturyzację. Pomagamy także w sporządzaniu skutecznych sprzeciwów od nakazów zapłaty.

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!