Upadłość konsumencka sposobem na pozbycie się windykatora

2023-02-07 13:06:37

Trudna sytuacja finansowa to nie jedyny problem dłużników mierzących się z niewypłacalnością. Wśród zadłużonych nie brakuje osób, które doświadczają nękających telefonów oraz licznych wizyt przedstawicieli firm windykacyjnych. Wielu z nich doświadczyło także tzw. agresywnej windykacji, wciąż stosowanej przez niektórych przedstawicieli wierzycieli. Jak poradzić sobie z firmą windykacyjną i czy upadłość konsumencka jest sposobem na pozbycie się windykatora?

Wiadomości i telefon od windykatora – jak działa firma windykacyjna?

Wierzyciele dążący do uzyskania środków od dłużnika korzystają z usług wielu różnych firm windykacyjnych. Wśród działań firm najczęściej spotykamy masową wręcz wysyłkę korespondencji czy wiadomości e-mail. Nie brakuje również ciągłych telefonów oraz wiadomości SMS. I choć tutaj chwilowym sposobem na pozbycie się windykatora może być zmiana numeru telefonu, to doświadczenie pokazuje nam, iż nie pozwala on na odzyskanie spokoju. Ponadto dłużnicy muszą mierzyć się z wizytami przedstawicieli terenowych – windykatorów. To właśnie tych wizyt najbardziej obawiają się nasi Klienci. Celem działań firm jest wywarcie presji na dłużniku, który w obawie o dalsze działania chociażby częściowo spłaci swoje zadłużenie.

upadlosc-konsumencka-sposobem-na-pozbycie-sie-windykatora

Jak uwolnić się od firmy windykacyjnej?

Działania firm windykacyjnych w praktyce mają zmusić dłużnika do zapłaty, nie zważając na przyczyny jego niewypłacalności. Korzystają przy tym ze wspomnianych wcześniej narzędzi, nie raz przekraczając granicę zgodności z prawem. Wywieranie nacisków i próby manipulacji sprawiają, że dłużnicy żyją w strachu i stresie, a często także obawie o swoje bezpieczeństwo. Należy wówczas pamiętać, że w przypadku poważnych naruszeń podczas wizyty przedstawiciela terenowego dłużnik ma prawo wezwać odpowiednie służby – Policję. Często to windykatorzy próbują zastraszyć złożeniem przez nich zawiadomienia. Pobranie pożyczki czy kredytu i trudności w spłacie nie stanowią jednak przestępstwa. Istnieją jednak skuteczne sposoby na uwolnienie się od firmy windykacyjnej. Jednym z nich jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Upadłość konsumencka sposobem na pozbycie się windykatora

Upadłość konsumencka jest sądowym postępowaniem pozwalającym dłużnikowi na uzyskanie oddłużenia. Dzięki umorzeniu zobowiązań dłużnika poprzez postanowienie sądu wierzyciele nie mogą dochodzić spłaty długów, nawet z pomocą komornika. Oznacza to, że sądowe zakończenie postępowania i umorzenie długów pozwala na całkowite uwolnienie się od firmy windykacyjnej. To właśnie sam dłużnik może ubiegać się o ogłoszenie upadłości, poprzez złożenie wniosku do odpowiedniego sądu rejonowego. Przygotowanie takiego wniosku jest bardzo istotne, warto więc skorzystać z pomocy prawnika.

Co daje upadłość konsumencka?

Dłużnik zyskuje ochronę przed działaniami wierzycieli już na samym początku postępowania, tuż po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Ustawa Prawo upadłościowe przewiduje m.in. wstrzymanie naliczania odsetek, co pozwala na uniknięcie nawarstwienia się zadłużenia oraz mnożenia kosztów przez wierzycieli. W tym momencie przestają także działać komornicy, którzy muszą zwiesić prowadzone postępowania egzekucyjne. Nie będą więc dokonywać zajęć i wykonywać innych czynności. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest sposobem na pozbycie się windykatora. Wierzyciele od tej pory kontaktują się z syndykiem, a dłużnik może cieszyć się spokojem. Nasze doświadczenie wskazuje, że to właśnie na etapie początkowym cichną telefony od firm windykacyjnych. Odzyskanie poczucia bezpieczeństwa oraz stabilizacja swojej sytuacji finansowej pozwalają dłużnikowi na patrzenie na przyszłośc z nadzieją na nowy początek.

upadlosc-konsumencka-sposobem-na-pozbycie-sie-windykatora

Pomożemy Ci w walce z windykacją

Jako Kancelaria specjalizujemy się w obsłudze postępowań upadłościowych. Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc w ogłoszeniu upadłości konsumenckiej oraz doradztwo na każdym etapie postępowania. Jeszcze przed złożeniem wniosku wspieramy ich w kontaktach z wierzycielami, a tuż po wydaniu postanowienia o ogłoszeniu upadłości mogą cieszyć się umorzeniem egzekucji. Dzięki podjętym działaniom nie muszą zmagać się z wizytami windykatorów i nękającymi telefonami. Jeśli zmagasz się z działaniem firm windykacyjnych, skonsultuj swoją sprawę pod kątem ogłoszenia upadłości konsumenckiej.

Archiwum

Tagi

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń