Upadłość warsztatu samochodowego

2023-02-10 14:49:55

Branża motoryzacyjna znacznie odczuła skutki podwyżek cen oraz trudnej sytuacji gospodarczej. Konsekwencją są m.in. problemy finansowe dotykające właścicieli warsztatów samochodowych. W obliczu rosnącego długu powinni rozważyć ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Dzięki temu zyskają szansę na oddłużenie i nowy początek. Jak ogłosić upadłość warsztatu samochodowego i kto może z niej skorzystać?

Bankructwo warsztatu samochodowego – jak poradzić sobie z długiem?

Pędząca inflacja oraz obecna sytuacja gospodarcza sprawiają, że przedsiębiorcy mierzą się z wieloma problemami. Jednym z nich są trudności finansowe, które nie omijają firm w branży motoryzacyjnej. Podwyżki opłat za prąd i gaz dotknął w szczególności właścicieli warsztatów samochodowych. Wzrost kosztów prowadzenia działalności pozostaje nie bez znaczenia dla kondycji finansowej firmy, zwłaszcza biorąc pod uwagę niedawne ograniczenia w prowadzeniu działalności. Szukając rozwiązania problemów finansowych właściciel powinien rozważyć ogłoszenie upadłości warsztatu samochodowego. To właśnie upadłość może okazać się najlepszym dla dłużnika rozwiązaniem, pozwalającym m.in. na umorzenie zobowiązań, a także dającym ochronę gwarantowaną przez przepisy prawa upadłościowego.

upadlosc-warsztatu-samochodowego

Upadłość konsumencka a upadłość właściciela warsztatu samochodowego

Upadłość konsumencka to postepowanie sądowe, którego celem jest umorzenie zobowiązań dłużnika i skuteczne oddłużenie. Procedura co do zasady przewidziana jest dla konsumentów. Nowelizacje Prawa upadłościowego w ostatnich latach sprawiły, że również niektórzy przedsiębiorcy mogą skorzystać z uproszczonej procedury i uzyskać umorzenie długów. Dzięki temu możliwe jest ogłoszenie upadłości właściciela warsztatu samochodowego. Co więcej, dłużnik decydujący się na postępowanie będzie mógł także liczyć na umorzenie długów powstałych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Aby skorzystać z upadłości konsumenckiej właściciel warsztatu musi być osobą niewypłacalną. Oznacza to, że nie jest już w stanie dalej regulować posiadanych zobowiązań pieniężnych. Dodatkowo konieczne będzie wykreślenie działalności z CEIDG.

Co daje upadłość właściciela warsztatu samochodowego?

Upadłość właściciela warsztatu samochodowego to przede wszystkim szansa na uzyskanie oddłużenia. Jednak już sam początek postępowania niesie ze sobą dla dłużnika wiele korzyści. Przede wszystkim zyskuje on ochronę przed wierzycielami. Wielu dłużników boryka się z różnymi działaniami swoich kredytodawców lub kontrahentów, w tym m.in. z męczącymi telefonami czy wizytami windykacji. Ogłoszenie upadłości warsztatu samochodowego pozwala na uniknięcie tych działań, gdyż wierzyciele od tej pory pozostają w kontakcie z syndykiem. Dodatkowo tuż po wydaniu postanowienia przez sąd komornicy prowadzący egzekucje będą zobowiązani do umorzenia postępowań i wstrzymania swoich działań. Należy także pamiętać, że upadłość nie stoi na drodze ponownemu otworzeniu i prowadzeniu działalności gospodarczej. Oznacza to, że nawet były przedsiębiorca będzie mógł ponownie prowadzić swoją firmę, nawet w postaci warsztatu samochodowego.

upadlosc-warsztatu-samochodowego

Jak ogłosić upadłość warsztatu samochodowego?

Postępowanie upadłościowe rozpoczyna się złożeniem przez dłużnika wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Wcześniej dłużnik powinien odpowiednio go przygotować. Przede wszystkim powinien zawrzeć w nim niezbędne informacje, dotyczące zadłużenia i wierzycieli. Bardzo istotne jest przygotowanie dokumentów, które powinny zostać do wniosku dołączone. W odpowiednim przygotowaniu wniosku pomoże przedsiębiorcy prawnik specjalizujący się w upadłości. Wesprze go między innymi w kontaktach z wierzycielami, a po złożeniu wniosku również w kontaktach z sądem czy syndykiem. Po rozpatrzeniu wniosku to właśnie syndyk będzie podmiotem, z którym dłużnik będzie współpracował w zakresie swojego postępowania. Wsparcie profesjonalisty pozwoli na sprawne przeprowadzenie postępowania oraz dokładną anali

Kategorie

Archiwum

Tagi

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń