Niewypłacalność cukierni a upadłość konsumencka właściciela cukierni

2023-01-24

Spadek obrotów czy nawarstwiające się zadłużenie z trudniejszego biznesowo okresu to częste przyczyny niewypłacalności cukierni. Właściciele lokali borykający się z zadłużeniem powinni rozważyć ogłoszenie upadłości cukierni. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne oddłużenie i nie blokuje możliwości prowadzenia biznesu w przyszłości. Jak poradzić sobie z niewypłacalnością cukierni i jak wygląda upadłość konsumencka właściciela cukierni?

Niewypłacalność cukierni – jak radzić sobie z rosnącym zadłużeniem?

Problemy finansowe i niewypłacalność cukierni mogą być wynikać z wielu różnych powodów. W ostatnim czasie przyczyną problemów finansowych wielu przedsiębiorców są rosnące koszty życia, a w szczególności podwyżki cen energii. Powodują one wzrost kosztów prowadzenia biznesu, a przychody działalności często nie wystarczają na pokrycie należności. Problemy mogą także wynikać ze zwiększenia się rat kredytów, pobranych na rozwój działalności czy wzrostu i rozwoju konkurencji. Nawarstwienie się zadłużenia skutecznie uniemożliwiać dalsze prowadzenie firmy. Problematyczne są także egzekucje komornicze wszczynane na wniosek wierzyciela. Rozwiązaniem problemów z zadłużeniem i komornikiem jest ogłoszenie upadłości.

Upadłość cukierni rozwiązaniem problemów z długami

Ogłoszenie upadłości cukierni jest dla właściciela szansą na umorzenie zobowiązań. Już na początkowych etapach postepowania sądowego właściciel zyska ochronę w postaci umorzenia egzekucji komorniczej, co spowoduje zdjęcie zajęć i wstrzymanie działań komornika. Dodatkowo zadłużenie właściciela cukierni nie będzie się już nawarstwiać, gdyż wstrzymane zostaną naliczane odsetki. Przedsiębiorca ogłaszając upadłość cukierni będzie mógł liczyć na oddłużenie, które będzie obejmować zarówno długi prywatne jak i te pochodzące z działalności. Tym samym może zyskać umorzenie należności wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego. Upadłość jest więc skutecznym narzędziem w walce z zadłużeniem i pozwala na rozpoczęcie życia bez zobowiązań ponad możliwości dłużnika.

niewyplacalnosc-cukierni-a-upadlosc-konsumencka-wlasciciela-cukierni

Upadłość konsumencka właściciela cukierni

Zmiana regulacji Prawa upadłościowego z ostatnich lat umożliwiają ogłoszenie upadłości w uproszczonej procedurze niektórym przedsiębiorcom. Dzięki temu także właściciel cukierni może ogłosić upadłość konsumencką. W rezultacie dłużnik będzie mógł zyskać nawet całkowite oddłużenie po zakończeniu postępowania. Upadłość jest więc idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców borykających się z problemami finansowymi. Aby zyskać możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej właściciel cukierni powinien być osobą niewypłacalną. Oznacza to, że nie jest w stanie dalej regulować swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. Dodatkowo konieczne będzie wykreślenie działalności z CEIDG. Wówczas wniosek o upadłość konsumencką właściciela cukierni zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Jak ogłosić upadłość konsumencką właściciela cukierni?

Aby ogłosić upadłość konsumencką właściciel cukierni składa wniosek o ogłoszenie upadłości do odpowiedniego sądu rejonowego. Przygotowanie wniosku jest bardzo istotne, gdyż to właśnie na jego podstawie sąd wyda postanowienie rozstrzygające. Dlatego też przy jego opracowywaniu warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Pomoże on w zgromadzeniu istotnych dokumentów i zadba o wskazanie wszystkich informacji. Wniosek musi zawierać m.in. dane samego dłużnika i jego wierzycieli, informacje o majątku oraz sytuacji osobistej. Dłużnik powinien także pamiętać, że dobrze przygotowany wniosek to klucz do sprawnego rozpoznania sprawy.

niewyplacalnosc-cukierni-a-upadlosc-konsumencka-wlascicicela-cukierni

Upadłość cukierni – co powinien wiedzieć właściciel przed złożeniem wniosku?

Kluczową dla właściciela cukierni informacją w zakresie postępowania upadłościowego jest fakt, iż postępowanie to jest realną szansą na oddłużenie. Co więcej ogłoszenie upadłości nie wpływa w żaden sposób na możliwość otwarcia biznesu w przyszłości. Jeszcze w trakcie postępowania dłużnik może ponownie prowadzić własną firmę i w ten sposób zarabiać na życie. Jednocześnie jego sytuacja finansowa będzie już wówczas uporządkowana. Dodatkowo koszty wszczęcia postępowania są relatywnie niewielkie. Dłużnik opłaca jedynie opłatę od wniosku o ogłoszenie upadłości, która wynosi 30 zł. Dzięki temu postepowanie jest dostępne dla osób niewypłacalnych, borykających się z problemami finansowymi.

Kategorie

Archiwum

Tagi

Wypełnij formularz

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar
Potrzebujesz pomocy?   Zadzwoń Potrzebujesz pomocy?   Zadzwoń