Wypadki spowodowane złym stanem dróg i chodników

W razie powstania szkody spowodowanej złym stanem dróg i nawierzchni w pierwszej kolejności należy jak najdokładniej udokumentować okoliczność zaistnienia szkody. Następnie w celu uzyskania odszkodowania za doznaną szkodę należy ustalić podmiot sprawujący zarząd nad drogą lub nawierzchnią, która spowodowała bądź przyczyniła się do powstania szkody.

Udokumentowanie szkody

W celu umożliwienia bądź ułatwienia dochodzenia odszkodowania za powstałą szkodę, należy bezpośrednio po zdarzeniu zadbać o stosowny materiał potwierdzający fakt zaistnienia szkody. W tym można wykorzystać

  • Dokumentacje zdjęciową,
  • Protokół Policji z miejsca zdarzenia,
  • Dane świadków zdarzenia w celu późniejszego złożenia zeznań,

Ustalenie podmiotu odpowiedzialnego za zarząd drogą lub nawierzchnią

Każda droga z założenia powinna posiadać swojego zarządcę, który to zarządca jest odpowiedzialny za szereg zadań czynionych na rzecz drogi. Jest to m.in. przeprowadzanie okresowych kontroli, prace interwencyjne, oznakowywanie czy bieżąca konserwacja. Spoczywanie na zarządcy odpowiedzialności za wyznaczone obszary powoduje automatycznie jego odpowiedzialność w razie szkody spowodowanej wskutek zaniechań bądź wadliwego wykonywania spoczywających na zarządcy obowiązków.

Podmioty odpowiedzialne za zarząd dróg publicznych

  • Droga gminna – zarząd sprawuje zarząd powiatu,
  • Droga powiatowa – zarząd sprawuje zarząd powiatu,
  • Droga wojewódzka – zarząd sprawuje zarząd województwa,
  • Droga krajowa – zarząd sprawuje Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

 

OPINIE NASZYCH KLIENTÓW

Kancelaria Prawna Pana Daniela jest godna polecenia, jest to profesjonalny fachowiec z dużym doświadczeniem, zaangażowaniem do pracy i empatią do ludzi. Jest godną zaufania osobą, która w rzeczowy sposób podchodzi do każdej sprawy, jest pewna swojego stanowiska i finalnie rzecz biorąc klient jest bardzo zadowolony z jego skuteczności. Uzyskałem pomoc niejednokrotnie z pozytywnym skutkiem, bardzo serdecznie polecam.

Dawid, Ruda Śląska

Profesjonalna i szybka pomoc. bardzo dobry kontakt i duża wiedza. Na pewno będę współpracował w przyszłości o ile będzie taka konieczność. Młody człowiek z doświadczeniem, którego nie zjadła rutyna polecam.

Krystian, Zabrze

Kancelaria na duży plus. Podjąłem współpracę i nie żałuję swojej decyzji. Byłem bardzo zaskoczony wiedzą i jak potrafią pomóc człowiekowi. Naprawdę polecam.

Piotr, Zabrze

Kancelaria zajęła się moja sprawa. Spełniła wszystkie moje oczekiwania. Szybki i łatwy kontakt, sprawa tłumaczona ze zrozumieniem. Polecam!

Iwona, Nottingham

Bardzo profesjonalne podejście do sprawy. Pomoc w krótkim czasie. Jestem zadowolona z obsługi i pomocy. Polecam bardzo.

Eryka Górecka

Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona, obsługa solidna i profesjonalna. Super podejście do klienta, polecam z czystym sumieniem. Pozdrawiam.

Bożena Husar

Wpisz swoje dane a my skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h!

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń